Vážená paní, Vážený pane,

dovolujeme si Vás oslovit na možnost stát se hodnotitelem návrhů projektů nových interních grantových schémat pro doktorandy. Jedná se o studentské výzkumné projekty, jejichž realizace je financována z operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání. Předkladateli projektů jsou doktorandi z níže uvedených veřejných vysokých škol:

• Česká zemědělská univerzita v Praze
  • Masarykova univerzita
  • Mendelova univerzita v Brně
  • Ostravská univerzita
  • Technická univerzita v Liberci
  • Univerzita Hradec Králové
  • Univerzita Karlova
  • Univerzita Pardubice
  • Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně
  • Vysoká škola báňská – technická univerzita Ostrava
  • Vysoké učení technické v Brně
  • Západočeská univerzita v Plzni

Základní Podmínky pro hodnocení jsou:

▪        Projektové žádosti budou předkládány v anglickém jazyce.

▪        V případě některých vysokých škol bude celé interní grantové schéma realizováno v anglickém jazyce (tedy včetně hodnotitelských posudků).

▪        Návrhy projektů budou přiřazeny dle svého zaměření podle oblastí Frascati v rozlišení na Frascati Ford.

▪        Hodnotitel nesmí hodnotit návrhy projektů v interním grantovém schématu na vysoké škole, se kterou je v pracovněprávním vztahu (pracovní smlouva, DPP, DPČ). Výjimku tvoří pouze případy, kdy je pracovněprávní vztah uzavřen pouze na hodnocení návrhů projektů ve stávajících interních grantových schématech na dané vysoké škole.

▪        Hodnocení návrhů projektů bude na jednotlivých vysokých školách probíhat v různých termínech, celkově je hodnocení rozvrženo na období od října 2020 po dobu cca 2 let.

▪        Hodnocení bude probíhat distančně.

Pro organizačně-technické zajištění hodnotitelů je vytvářena Databáze hodnotitelů, na které se podílí z prostředků centralizovaného rozvojového projektu „Rozvoj a efektivní využívání dotačních nástrojů v souladu s legislativou a dotačními podmínkami“ dvanáct veřejných vysokých škol.

V případě, že některá z výše uvedených vysokých škol nebude realizovat nová interní grantová schémata, může využít zaregistrované hodnotitele z databáze hodnotitelů pro hodnocení stávajících grantových schémat.

V současné době zahajujeme registraci zájemců o hodnocení do databáze hodnotitelů.

V případě zájmu o zařazení do databáze hodnotitelů vyplňte krátký dotazník, který je k dispozici zde:

ČJ formulář hodnotitele MEDNELU

EN formulář hodnotitele MENDELU

První vlna registrace bude probíhat do 30. 11. 2020. Vyplněný dotazník zašlete na: ovv@mendelu.cz.

Jaký bude další postup?

Na základě podaných projektových žádostí a jejich zaměření, si jednotlivé vysoké školy prostřednictvím určeného kontaktu vyberou z databáze hodnotitele s odpovídajícím zaměřením. Těmto hodnotitelům budou zaslány informace o podaných projektových žádostech s nabídkou hodnocení. Pokud hodnotitel nabídku k hodnocení přijme, bude danou vysokou školou informován o dalším postupu v procesu hodnocení, který bude probíhat již mimo databázi hodnotitelů. Celý proces hodnocení si organizuje daná vysoká škola.

Finanční ohodnocení:

Hodnotiteli bude náležet za vytvoření posudku finanční odměna, která mu bude vyplacená na jeho kmenové vysoké škole dle interních postupů každé vysoké školy.

Na Mendelově univerzitě v Brně bude hodnotiteli náležet 1 500 Kč formou nenárokové složky mzdy.

Potřebné dokumenty

- Hodnotící formulář

- Evaluation form

- RD 14/2020 Rules and principles of student grant competiton