Podpora z Ministerstva zemědělství na MENDELU

1. 3. 2023 -

Podpora z Ministerstva zemědělství patří ke stabilním zdrojům účelového financování na MENDELU

Tvůrčí a projektová činnost patří k trvalým aktivitám akademických pracovníků univerzity. Mezi tradiční dotační tituly, kam jsou připravovány projekty pro účelové financování, patří Národní agentura zemědělského výzkumu Ministerstva zemědělství ČR.

V roce 2022 řešila univerzita celkem 44 projektů podpořených z programu NAZV Země.

V minulém roce bylo v rámci Národní agentury pro zemědělský výzkum – program Země řešeno 12 projektů, ze kterých získala univerzita v roce 2022 37 285 tis. Kč.  Největší počet projektů, kde byla univerzita spolupříjemcem dotace, byl řešen také v rámci programů Ministerstva zemědělství (32), od kterého univerzita získala 26 512 tis. Kč.