OP VVV Konkurenceschopný absolvent Mendelovy univerzity v Brně přispívá k internacionalizaci MENDELU

21. 9. 2021 -

Po pauze související s pandemií koronaviru se obnovily výjezdy zaměstnanců do zahraničí a příjezdy zahraničních odborníků v rámci Klíčové aktivity 5 projektu OP VVV Konkurenceschopný absolvent Mendelovy univerzity v Brně. Během letních měsíců a září došlo k celkem 5 výjezdům do zemí EU se smyslem uzavřít Memorandum o spolupráci a zahájit či prohloubit partnerství s prestižními evropskými institucemi pro příštích 5 až 10 let.

Zaměstnanci MENDELU navštívili Council for Agricultural Research and Economics v Itálii, Kodaňskou univerzitu, Lotyšskou univerzitu, Razvojni Center Novo Mesto ve Slovinsku a Univerzitu Marie Curie-Skłodowske v polském Lublinu. Během září MENDELU přivítalo i dva zahraniční hosty ze Slovenska a Maďarska, další hosté na univerzitu zavítají již během října. V zimním semestru bude snahou dále podporovat mezinárodní aktivity a internacionalizaci univerzitního prostředí, a to prostřednictvím příjezdů zahraničních odborníků i výjezdů do zahraničí s cílem uzavřít partnerské smlouvy s evropskými institucemi.