NAHLÉDNĚTE DO SVĚTA PODNIKÁNÍ A INOVACÍ!

3. 8. 2021 -

Zajímá vás podnikání a chcete se o něm dozvědět více? Chcete se naučit přetavit nápad v udržitelný byznys? A rádi byste si to zažili na vlastní kůži v bezpečném prostředí již během studia?

Mendelova univerzita společně s JIC spouští i v tomto semestru předmět STARTUP MENDELU. Čeká vás týmová práce na podnikatelském nápadu, kterou vás provedou lektoři z praxe a mladí podnikatelé. Interaktivita i individuální zpětná vazba je samozřejmou součástí i v online verzi předmětu.

• předmět je otevřen pro všechny studenty MENDELU
  • ohodnocen 2 kredity a ukončen zápočtem
  • 12 online workshopů pod vedením zkušených lektorů z praxe
  • práce v týmech na vlastním nápadu či na nápadu někoho jiného
  • ukončení předmětu formou prezentace podnikatelského záměru
  • výhoda pro účastníky předmětu v případě přihlášení do soutěže „O nejlepší podnikatelský nápad MENDELU“, kde se rozdělí až 800 000 Kč

Nejpozději do 15. 9. 2021 vyplň motivační formulář, na základě kterého vybereme 50 studentů, které informujeme prostřednictvím mailu 17. 9. 2021. Tito studenti budou následně automaticky zapsáni do předmětu STARTUP MENDELU a odesláním formuláře k tomu dávají svůj souhlas.

Je možné se přihlásit jak v případě, že máš vlastní podnikatelský nápad, tak i v případě, že nápad nemáš a chceš zažít práci v týmu na nápadu někoho jiného. V prvním bloku budou kolem nejlepších nápadů vytvořeny týmy, ve kterých se následně bude pracovat po zbytek semestru.

Další informace na mendelu.cz/startup nebo na mailu marcela.pfeiferova@mendelu.cz

A co říkají absolventi?

• Já osobně tento předmět využila, abych se naučila základy v oblasti podnikání, protože jsem o tom dosud nevěděla nic. Dalo mmi to přesně to, co jsem od toho očekávala a jsem si 100% jistá, že všechny informace a rady v budoucnu využiju.

Adéla Reslová

absolventka StartUp MendelU, léto 2021

• Tento předmět rozhodně stojí za to vyzkoušet, převážně pokud vás podnikání jen trochu zajímá nebo jste o něm někdy jen na chvilku uvažovali. Je to skvělá zkušenost i v případě, že do podnikání nejste zase tolik zapálení, třeba zjistíte, že vás to chytlo. Kromě zajímavých informací o podnikání se tady můžete naučit i něco nového o prezentování nebo získat i nějaké sebevědomí, pokud vám chybí nebo jste nejistí. V případě, že to zkusíte, je důležité nevzdávat se. Pokud vám to nejde, ponořte se do toho více a zjistíte, že nějak to přece jen jde. Dokonce i v případech, kdy budete přemýšlet, jestli vyhodit z okna všechny materiály k projektu včetně počítače nebo své kolegy z  týmu či z okna raději sami skočit. V tom případě je nejlepší vše zavřít, den počkat, sednout si nad vše znovu a zkusit se podívat na problém z jiného pohledu.

Sandra Beierová

absolventka StartUp MendelU, léto 2021