Provoz knihovny obnoven!

20. 5. 2020 -

Knihovna MENDELU od úterý 19. 5. 2020 funguje skoro normálně. Jsou otevřeny studovny a knihovny na budově A, budově Z a v Lednici denně od 8 -15 hodin.

Podmínky půjčování knih a samostudia na https://uvis.mendelu.cz/opatreni-knihovny

 

Hledejte mezinárodní zdroj financování Vašeho výzkumu!

Databáze Funding Institutional je přístupná do 5. 6. 2020

  • Shromažďuje informace o možnostech financování výzkumů od více než 4 300 vládních a soukromých organizací poskytujících finanční prostředky. Naleznete zde i informace o výzkumu, který již byl financován ve vašem vědním oboru.
  • Pro přístup do zdroje je nutné mít osobní účet u Elsevier (stejné přihlášení jako do databáze Scopus). Pokud ho nemáte, je nutné si ho vytvořit za použití svého univerzitního emailu. Registrace je zdarma.

Stále máme mimořádný přístup do těchto databází:

 

JoVE: Science Education nabízí přístup do balíčku coronavirus do 15. 6. 2020.

  • Určeno pro podporu vědeckého vzdělávání na všech úrovních. Jedná se o výuku pomocí snadno pochopitelných videí. Videa jsou rozdělena do lekcí a kapitol. Jsou vysvětleny klíčové pojmy v oboru a demonstrovány klasické a původní výzkumné experimenty prováděné v laboratoři.
  • Nepodporuje Shibboleth, přístup přes proxy nebo VPN.
  • Uživatelský manuál ZDE.

Databáze Embase (Excerpta Medica dataBASE) je přístupná do 5. 6. 2020

  • Databáze obsahuje záznamy z časopisů, které se zabývají všemi obory medicíny včetně příbuzných oborů jako jsou farmacie, základní biologický výzkum, management ve zdravotnictví, drogová závislost, biomedicínské inženýrství a zdravotnická technika.

Databáze Reaxys je přístupná do 5. 6. 2020

  • Chemická faktografická a bibliografická databáze, která obsahuje informace z organické, anorganické a organokovové chemie. Naleznete zde záznamy o chemických strukturách, sloučeninách, jejich vlastnostech (chemických, fyzikálních, spektrálních či toxikologických) a reakcích.

Nástroj SciVal je přístupný do 5. 6. 2020

  • Analytický nástroj k posouzení vědy a výzkumu poskytující informace o vědeckém výkonu instituce i jednotlivců.
  • Pro přístup do zdroje je nutné mít osobní účet u Elsevier (stejné přihlášení jako do databáze Scopus). Pokud ho nemáte, je nutné si ho vytvořit za použití svého univerzitního emailu. Registrace je zdarma.