Uzávěrka stipendia programu AKTION - Stipendia pro vysokoškolské učitele

• Datum konání: Pá, 30. 11. 2018
  • Čas konání:
  • Pořadatel:

Blíží se podzimní uzávěrky pro podávání žádostí o stipendia programu AKTION ke studijním či výzkumným pobytům v Rakousku.

AKTION Česká republika - Rakousko, spolupráce ve vědě a vzdělávání, je program pro podporu bilaterální spolupráce v terciárním sektoru prostřednictvím stipendií a projektů spolupráce.

O stipendia programu AKTION ke studijním či výzkumným pobytům v Rakousku, a to na státních univerzitách a odborných vysokých školách, se mohou ucházet občané Evropské unie, Evropského hospodářského prostoru a Švýcarska, kteří jsou zapsáni k řádnému studiu v magisterském nebo doktorském studijním programu, příp. jsou zaměstnáni na oprávněných institucích v České republice.

Stipendia pro vysokoškolské učitele

O jednoměsíční stipendium pro vysokoškolské učitele veřejných vysokých škol v ČR se mohou ucházet občané Evropské unie, Evropského hospodářského prostoru a Švýcarska. Cílovou institucí jsou v Rakousku veřejné/státní univerzity a odborné vysoké školy. Kromě nich mohou být práce prováděny i v archivech, knihovnách, muzeích a výzkumných institucích, jejichž materiály, výsledky výzkumů a infrastruktura jsou nezbytné pro provedení záměru. Věková hranice není stanovena.

Termín pro podávání žádostí je do 30. 11. 2018.