Uzávěrka stipendia programu AKTION - Semestrální stipendia a krátkodobá výzkumná stipendia

Výzvy

• Datum konání: St, 31. 10. 2018
  • Čas konání:
  • Pořadatel:

Blíží se podzimní uzávěrky pro podávání žádostí o stipendia programu AKTION ke studijním či výzkumným pobytům v Rakousku.

AKTION Česká republika - Rakousko, spolupráce ve vědě a vzdělávání, je program pro podporu bilaterální spolupráce v terciárním sektoru prostřednictvím stipendií a projektů spolupráce.

O stipendia programu AKTION ke studijním či výzkumným pobytům v Rakousku, a to na státních univerzitách a odborných vysokých školách, se mohou ucházet občané Evropské unie, Evropského hospodářského prostoru a Švýcarska, kteří jsou zapsáni k řádnému studiu v magisterském nebo doktorském studijním programu, příp. jsou zaměstnáni na oprávněných institucích v České republice.

Semestrální stipendia a krátkodobá výzkumná stipendia

stipendium se mohou ucházet studenti a akademičtí pracovníci všech vědeckých oborů veřejných vysokých škol v ČR. Stipendium je možné obdržet pouze 1x během pregraduálního a 1x během postgraduálního studia a nelze je prodloužit. Studenti musí být v době podání žádosti nejméně v 1. semestru magisterského studia. Věková hranice není stanovena. Stipendium je určeno k rozvoji profesní vědecké dráhy, a to především pro vědecký dorost. Uzávěrka přihlášek na letní semestr 2019 je 31. 10. 2018.